AYP persian - مقدّمه
      ayppersian.com      
           
             
             
   

مقدّمۀ مدیریت فارسی

 

 

 

 

 

  

 

این سایت بدون هیچگونه وابستگی به کانون های سیاسی، اسامی بزرگان راه یوگا و انواع سنت های مختلف آن، با احترام به همۀ عقائد و مکاتب بشری، تنها بر پایۀ تجربۀ مستقیم همۀ آنهاییکه تمرینات ارائه شده را آگاهانه انتخاب و ادامه می دهند استوار گشته است. هدف اصلی تمرینات پیشرفتۀ یوگا ایجاد تعادل و سلامت جسم و روان در بحبوحۀ زندگانیِ مدرنِ مردم معاصر است امری که در نهایت فرد را به ابعادی ظریف رهنمون شده و خودشناسی هدیۀ نهایی یوگاست .

 

تمارین ارائه شده در این سایت تکنیک هایی ویژه و کارا در یوگا محسوب میشوند. روش ها و جزئیاتی که شاید کمتر بتوان به زبان فارسی و حتی غیر فارسی با مطلبی واضح و موشکافته در مورد آنها مواجه شد. بسیاری از نکات و جزئیات ارائه شده، بصورت سرّی توسط اساتیدی خاص و به شاگردانی خاص انتقال می یافته اند که امروزه در عصر اطلاعات در دسترس همۀ شما دوستداران یوگا قرار میگیرند. مجموعه دروسی که جهت اشراف بر ظرائفِ یوگا و نیل به برنامه و سادانایی موثر، بسیار پر بازده خواهند بود.

 

روش های ارائه شده در اینجا با مدیتیشن (مراقبه) آغاز شده و با گذشت زمان، سایر روش ها از قبیل  پرانایاما، مودراها، بانداها، آساناها و نکات مهم و ویژۀ تاکید شده در آنها  به نشست تمرین اضافه میشوند. تذکر این نکته ضروری است که بکارگیری روش های ارائه شده باید کاملا مسولانه، آگاهانه و با مدیریت و خودگامیِ شخصی انجام گرفته تا منجر به تشدید بی تعادلی های موجود در سطوح جسم و روان فرد نشوند. پیامد یک تمرین صحیح، ایجاد صلح، آرامش، شادی و طراوت در فعالیت های روزانه و پیامد تمرینی افراطی و شتاب زده، ایجاد انواع زودرنجی، بی قراری و خستگی در فعالیت هاست. بمحض احساس عدم تعادل در زندگی روزمره، بلافاصله از زمان تمارین کاسته و آنها را به سطوح ابتدایی تمرین ها تنزل دهید.

 

دروس ارائه شده و تمارین بتدریج از سطوح ابتدایی (درس اول - این مبحث برای چیست ؟) به سطوح فوق پیشرفته سوق می یابند و هر درس و تمرین، پیشنیازی برای سایر دروس و روشهای بعدی است. از اصطلاح "تمرینات پیشرفتۀ یوگا" نهراسید. افراد کاملا مبتدی میتوانند براحتی از اولین درسِ این مجموعه آغاز به مطالعه و تمرین کنند. مطالعۀ یکجای همۀ دروس و کتاب ها شاید برای افزایش اطلاعات و قرار گرفتن در فضا و مفاهیم یوگا مفید باشد، اما اجرای هر تکنیک و جا افتادن در آن حداقل ماهها وقت لازم خواهد داشت. حجم نسبتا گستردۀ مطالب و دروس این سایت نباید باعث مرور شتابزده و سرسریِ مفاهیم و مطالب آن گردد. مطالعۀ درس 38 از دروس اصلی میتواند در مدیریت اجرای تمرینات بسیار یاریگر باشد. ترتیب مطالعۀ کتاب ها نیز بر اساس چینش آنها در ستون سمت راستِ سایت خواهد بود. توصیه میشود برای دستیابی به ادراک جامع از نکات و مطالب مطرح شده در سیستم تمارین AYP حتما کتب را بهمراه مطالب سایت مطالعه کرده و فقط به یکی از آنها اکتفا نکنید. نکات جزئی و مهمی در خود دروس سایت وجود دارد. تمرکز اصلی آموزه های این سایت بر روی مراقبه (مدیتیشن)، پرانایاما، مودراها، بانداها، سامیاما و خودکاوی است و در ارتباط با آساناها (حالات بدنی یوگا)، صرفا به 12 آسانای ساده و موثر قناعت شده است. 

 

لازم به ذکر است که مجموعه دروس اصلی از درس 10 آغاز میشود. برخی از دروس که در عنوان آنها نیز ذکر شده، به سایر درس ها انتقال و ترکیب یافته اند. در مورد واژگان سنسکریت و فنّی که در ترجمه دروس بکار برده شده میتوانید با مراجعه به قسمت واژه نامۀ اصطلاحات سنسکریت فهمی پایه از آنها را در خود ایجاد کرده و حتی چشم اندازی کلی از یوگا و علوم ودایی را ادراک نمایید.

 

مجموعه دروس اینترنتی سایت فارسی، کاملا مجانی در اختیار مخاطبین قرار گرفته و در قبال کتب، وجه دریافت میشود. وجوهی که تماما صرف حفظ، تداوم و به سازیِ سایت تمرینات پیشرفتۀ یوگا میگردد. همۀ دروس موجود در سایت کامل و بی نقص درج شده اند به استثنای چند درس مجموعۀ تانترا که بدلیل شرط 18 سال، به ایمیل مخاطبین، در صورت درخواست ارسال میشود. لطفا درصورتیکه مطالب این سایت را مفید یافتید، آدرس آن را در صفحات شخصی اینترنتی خود به اشتراک بگذارید.

 

هرگونه اظهار نظر و یا سوالات خود را به آدرس   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   ارسال نمایید.

 

 آدرس سایت اصلی به زبان انگلیسی   www.advancedyogapractices.com

                                                                         

با آرزوی موفقیت برای همۀ رهروان راه یوگا ، سفری پر بار و سرور آفرین برای شما آرزو میکنیم.

 

قدر تمرینات را بدانید، خردمندانه تمرین کنید و لذت ببرید !

 

استاد در درون شماست.

 

 

 

 

 

  ayp


ayp ayp ayp
ayp ayp ayp

دروس کلیدی
 
             
             
             
   


ayp ayp ayp ayp ayp ayp ayp